Anasayfa / Banka ve Krediler / Engellilerin Kredi Alabileceği Bankalar Listesi

Engellilerin Kredi Alabileceği Bankalar Listesi

Engellilere kredi veren bankalar çizelgesi içerisinde İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank yer almaktadır. Bu bankalar engellilere yönelik, en düşük faizli kredi oranlarını sunmaktadır. Engelliler için hazırlanan kredi çeşitlerinde, uzun vade ve kısa vade olanaklarından yararlanılabilmektedir. İş Bankası engellilere yönelik kredilerde % 1.55 faiz oranı uygulamaktadır. Yapı Kredi % 1.61 faiz oranı uygularken, Vakıfbank % 1.35 faiz oranı ile kredi kullandırmaktadır. Listede, engellilerin kredi alabileceği bankalar içinde bulunan kurumlar, gelir belgesi istemektedir. Engelliler, bu bankalardan engelli maaşı belgeleri ile kredi kullanabilmektedir. Engelli maaşını gelir olarak gösterip, düşük faiz oranları ile kredi talebi yapılabilmektedir. Bankaların sunduğu kredi limitleri ve kredi başvurusu için izlenecek yol ve evraklar, yazı içerisinde sunulmaktadır.

 

Engellilerin Kedi Alabileceği Bankalar Arasından İş Bankası

Engelli kredisi veren İş Bankası, engelli vatandaşlara, düşük faiz oranları ile kredi olanakları sunmaktadır. İş Bankası engelli kredilerinde, % 1.55 faiz oranı uygulamaktadır. Vade seçeneklerinde, 60 aya kadar geri ödeme imkanı sunmaktadır. Listede, engellilerin kredi alabileceği bankalar arasında yer alan İş Bankası’nın sunduğu kredi olanakları, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • İş Bankası, 10 Bin TL engelli kredisi üzerinden % 1.55 faiz oranı uygulamaktadır. Aylık ödeme taksitleri, 417 TL olup, 60 ay vade seçeneği sunulmaktadır.
 • İş Bankası, 20 Bin TL engelli kredisi üzerinden % 1.55 faiz oranı uygulamaktadır. Aylık ödeme taksitleri 556 TL olup, 60 ay vade olanağı sunulmaktadır.

Bu kredi olanaklarından yararlanmak isteyenler, İş Bankası şubelerine başvuru gerçekleştirmelidir. İş Bankası şubesine giderek, müşteri temsilcileri ile kredi başvuru formu doldurulmalıdır. Kredi başvuru formuna ek olarak, bankanın talep ettiği evraklar da teslim edilmelidir. Başvuruda izlenmesi gereken yol ve gerekli evraklar, son başlık altından öğrenilebilir.

 

Engellilerin Kredi Alabileceği Bankalardan Yapı Kredi Bankası

Engelli kredisi veren Yapı Kredi, taksit seçeneklerinde sunduğu, düşük ödemeli tutarlar ile öne çıkmaktadır. Yapı Kredi Bankası engelli kredileri, düşük faiz oranları üzerinden kullandırılmaktadır. Listede, engellilerin kredi alabileceği bankalar arasında yer alan Yapı Kredi Bankası’nın kredi olanakları, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Yapı Kredi, 15 Bin TL engelli kredisi tutarını, % 1.61 faiz oranı ile sunmaktadır. Kredinin aylık ödemeleri, 424 TL olarak talep edilmektedir. Kredi üzerinden uygulanan vade olanağı, 60 ay olarak ayarlanmaktadır.
 • Yapı Kredi, 20 Bin TL engelli kredisi limiti üzerinde, % 1.61 faiz oranı uygulamaktadır. Kredinin aylık ödemeleri, 566 TL olarak belirlenmiştir. Sunulan vade olanağı, 60 ay olarak belirlenmiştir.

Bu kredi olanaklarına başvuru, Yapı Kredi Bankası şubelerinden yapılmaktadır. Şubeye gidilip, müşteri temsilcileri yardımı ile kredi başvuru talep formu doldurulmalıdır. Forma ek olarak, bankanın istediği evraklar verilmelidir. Başvuruda izlenmesi geren aşamalar ve gerekli belgeler, son başlık içerisinden öğrenilebilmektedir.

 

 

Engellilerin Kredi Alabileceği Bankalar Arasından Vakıfbank

Engelliler kredi veren Vakıfbank, kredilerde uzun vade süresi tanınmaktadır. Vade süresi ve kredi faizi oranlarında uygulanan avantajlı koşullar, geri ödeme taksitlerinde düşük tutarlar oluşturmaktadır. Vakıfbank engelli kredi seçenekleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Vakıfbank, 20 Bin TL engelli kredi limiti talebinde, % 1.35 faiz oranı uygulamaktadır. Aylık geri ödeme taksitleri, 524 TL olarak talep edilmektedir. Kredi zerinde 60 ay vade olanağı tanımlanmaktadır.
 • Vakıfbank, 15 Bin TL engelli kredisi limitinde, 393 TL taksit ödemesi talep etmektedir. Kredi üzerinden uyguladığı vade süresi, 60 ay olarak belirlenmektedir.

Listede, engellilere kredi veren banklar arasında yer aşan Vakıfbank, kredi taleplerini şubeler aracılığı ile kabul etmektedir. Vakıfbank şubeleri aracılığında, kredi başvurusu talep formu doldurulmalıdır. Başvuru için izlenmesi gereken yol ve gerekli belgeler, alt başlıkta yer almaktadır.

 

Engellilere Kredi Veren Bankalara Başvuru Nasıl Yapılır?

Bankaların engelli kredilerine müracaat, banka şubelerinden yapılmaktadır. Yukarıda bulunan başlıklar içerisinden here hangi bir banka seçilip, bankanın şubelerinden birine gidilmelidir. Banka şubesi müşteri temsilcileri eşliğinde, kredi başvuru formu doldurulmalıdır. Bankanın forma ek olarak talep ettiği evraklar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • İkamet belgesi
 • Kişi adına kayıtlı elektrik veya su faturası
 • Sicil kaydı
 • Engelli maaşı belgesi

Bu belgeler doldurulan forma eklenmektedir. Başvuru formuna belgelerin eklenmesi ve imza atılması ile işlem tamamlanmaktadır. Listede bulunan, engellilerin kredi alabileceği bankalar, evrak teslimi ile kişi beyanlarını teyit etmektedir. Kredi onaylanması halinde, banka telefon ile iletişime geçmektedir. Onaylanan kredi tutarı, aynı şubeden teslim alınmaktadır.

Gözat

Axess Taksitli Nakit Çekimi ve Faiz Oranları

Axess ile taksitli nakit çekme sayesinde acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak mümkündür. Axess Taksitli Nakit Çekimi …

Yorum

 1. Selam.

  Nerede web sitenizde ücretsiz xevil indirebilirsiniz?
  Desteğinizden bilgi aldım. Xevil, captcha çözümü için gerçekten en iyi programdır, ancak en son sürümüne ihtiyacım var.

  Teşekkür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir