Anasayfa / İş Fikirleri ve Para Kazanmak / Airdrop Nedir? Nasıl Bedava Koin Kazanılır?

Airdrop Nedir? Nasıl Bedava Koin Kazanılır?

İnternetten para kazanmanın, bedava Bitcoin kazanmanın, ücretsiz koin kazanmanın yolu airdropa çıkar. Peki Airdrop nedir? Nasıl bedava koin kazanabiliriz?

Airdrop yeni bir kripto para çıkarken bu koinlerin bir kısmının bedava dağıtılmasına denir.
Airdroplar genellikle yeni çıkan koinlerin Twitter hesaplarını takip edip tweetlerini follow etmek, Facebook hesaplarını ve gönderilerini beğenmek, Bitcoin Talk forumunda desteklemek, Telegram’daki kanallarına üye olmak gibi şartları yerine getirenlere ücretsiz yeni çıkarılan tokenlar dağıtıyor.

Yeni çıkan koinleri bedava kazanan kişiler borsaya çıktığı andan itibaren hemen satarak nakite çevirebilirler.
Airdroplardan çok yüksek paralar kazanan kişi sayısı oldukça yüksek. Hatta airdroptan para kazanma işini ek gelir gibi görmeyip daha da ileri götürüp sadece bu işle ilgilenenler bile var.

Airdrop ile kazandığınız coinler borsaya çıktıktan sonra yüksek değerlere ulaştırıp sizi zengin bile etme ihtimali var ki bu geçtiğimiz dönemlerde yaşandı.
Airdropla bedava para kazanma işinin bir boyutu daha var. O da şu:
Çatallanma. Yani herhangi bir koin çatallanmaya giderek yeni bir koin ortaya çıkardığında hesabında tuttuğu koin kadar diğer koinden vermesidir. Bazen 1 e 1 bazen 1 e 3 oranında airdrop verebiliyor.

Peki bu airdroplar neden yapılıyor?

Airdropların yapılmasının nedenlerinden biri yeni çıkan coinin tanıtımının yapılması bir nevi reklam çalışmasıdır. Diğer bir nedeni ise arkasında destekçisi olan bir topluluk yaratmaktır.
Airdrop olarak ne kadar token dağıtılacağı kaç kişiye verileceği, hangi koşulların sağlanması gerektiği gibi konuları proje ekibi kararlaştırmaktadır.

Airdroplar proje sahiplerine her zaman faydalı sonuçlar doğurmayabiliyor. Dağıtılan airdroplardan bedava koin alan kişiler, koin borsaya girdiğinde hemen satmaya başlayıp koinin fiyatının düşmesine neden olabiliyorlar.
Airdroplardan faydalanmak isteyen kişilerde bazen zarar görebiliyor.

Airdrop takip eden ve bundan para kazanmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken bir husus var. Kişilerin bilgilerini çalıp, hesaplarını ele geçirmek isteyen dolandırıcılar sahte airdroplar düzenleyip kişilerin bilgilerini çalarak onların hesaplarındaki koinleri ya da paraları çalabiliyorlar. Bu konuya çok dikkat etmek gerekmektedir.
Siz değerli okuyucularımıza da bol kazançlı airdroplar dileriz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Gözat

Takı Bayiliği Veren Firmalar

Takı bayiliği veren firmalar, kendi işinin patronu olmak isteyen ve kendi işini kurmak isteyen kişilerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir